Kumera Drives Oy FINLANDIA

Kumera Drives zapewnia dostawy innowacyjnych produktów z zakresu techniki napędowej, oraz towarzyszących im usług, zaspokajających potrzeby różnych gałęzi przemysłu. Szeroka gama naszych produktów przeznaczona jest głównie dla klientów przemysłu celulozowo-papiernicznego, wydobywczo-metalurgicznego, morskiego, transportu materiałów oraz innych projektów inżynierskich. Nowoczesne fabryki Kumery z przyległymi biurami sprzedaży oraz serwisem zlokalizowane są w Finlandii, Austrii, Norwegii oraz w Chinach. Poza tym klientów grupy Kumera Power Transmission obsługują przedstawiciele terenowi w ponad 30 krajach świata. Grupa współpracuje także z innymi firmami na całym świecie zapewniając pełną obsługę swoim klientom. Pracujemy nad ciągłym udoskonalaniem naszych produktów w ścisłej współpracy z naszymi klientami, tak producentami kompletnych maszyn i urządzeń (OEM) jak i użytkownikami ostatecznymi.

Koncepcja kompleksowej obsługi klienta bazuje na:

  • systemie zarządzania jakością ISO 9001:2000
  • umowach serwisowych - serwis u klienta lub w naszym warsztacie
  • 24 godzinnym systemie monitorowania przekładni
  • konsultacjach serwisowych programie Power Plaza

KUMERA działa w ramach efektywnego programu usług z zakresu techniki napędowej, począwszy od dostaw części zamiennych, całościowych napraw i pomocy w utrzymaniu przekładni, a skończywszy na pełnym kontrakcie serwisowym. Koncepcja wizyt serwisowych zapewnia bezproblemową pracę napędów w ramach procesu produkcyjnego. Dokładamy starań, aby dostawy części zamiennych były szybkie i efektywne.

Kumera Antriebstechnik GmbH AUSTRIA

Już od ponad 100 lat KUMERA Antriebstechnik GmbH w austriackim Grazu pozostaje ekspertem w zakresie projektowania i produkcji napędów mechanicznych oraz ich komponentów. Specjalnością Firmy są duże przekładnie „szyte na miarę” dla różnych zastosowań przemysłowych, wykonane zgodnie z wymaganiami klienta. Oprócz tego KUMERA oferuje szeroką gamę elementów uzębionych, prowadzi serwis oraz dokonuje napraw, tak przekładni KUMERA, jak i przekładni innych producentów. Przekładnie Kumery wykorzystywane są w bardzo wymagających zastosowaniach, a wysokie dane dotyczące eksportu produktów KUMERY potwierdzają fakt, że cały świat docenił wysoką jakość naszych produktów i usług oraz obdarzył nas zaufaniem. Łączymy wysoką jakość naszych produktów z właściwą usługą konsultingową , dostępną w ramach istniejącej sieci partnerów handlowych Kumery na świecie. Sieć ta zapewnia autoryzowanych i wysoko kwalifikowanych inżynierów, którzy swoją wiedzę wykorzystują na wszystkich dostępnych rynkach przemysłowych. Oni to właśnie w bardzo krótkim czasie są w stanie elastycznie zareagować na potrzeby klientów, przyczyniając się tym samym do zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości procesów produkcyjnych u Klienta.

Kumera AS NORWEGIA

Kumera AS w Norwegii jest naszym oddziałem produkującym mechaniczne napędy o przeznaczeniu morskim oraz stoczniowo-portowym. Znak towarowy NORGEAR obecny jest na rynku od wczesnych lat trzydziestych ubiegłego wieku. Nowe zaplecze produkcyjne w Norwegii, pozwala firmie KUMERA AS na pełne wykorzystanie możliwości produkcyjnych obejmującego napędy morskie , ze szczególnym uwzględnieniem przekładni wykorzystywanych na statkach pożarniczych. Dzięki temu KUMERA AS stała się wiodącym dostawcą opatentowanych przekładni do tego zastosowania. W programie produkcyjnym przekładni morskich znajdziemy nie tylko przekładnie pomocnicze, ale też napędy główne – Sprzęgła hydrauliczne i przekładnie kątowe. Typowymi zastosowaniami są : napędy typu Z, Jednostki Voith – Generatory - Pompy – Kompresory, Ponieważ dysonujemy elastyczną i kompetentną organizacją naszą główną siłą jest możliwość adaptacji istniejących produktów do nowych projektów, tak aby w pełni dopasować się do wymogów klienta. Stale rozwijamy i udoskonalamy nasze produkty wykorzystując wyniki badań naszego działu badań i rozwoju oraz śledzimy osiągnięcia technologii w zakresie projektowania i produkcji. Niewątpliwie pomocne są tu wewnętrzne możliwości produkcyjne firmy Kumera Corporation, w tym odlewnie, zakłady produkcyjne i centra obróbcze. Wszystkie nasze produkty są zaprojektowane i wyprodukowane w Norwegii, przy użyciu naszych własnych stanowisk testujących, nadzorowanych przez uznane Towarzystwa Certyfikacyjne. Działanie w ramach systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 daje naszym klientom pewność naszego zaangażowania w jakość wykonania. Organizacja działu serwisowego firmy KUMERA AS opiera się w głównej mierze na koordynatorach wspierających i koordynatorach serwisowych, a także wysokiej klasy inżynierach. Ponadto siedziby agentów serwisowych znajdują się we wszystkich ważniejszych portach na całym świecie. 24 godzinny serwis firmy KUMERA AS zapewnia naszym klientom prewencyjne utrzymanie i obsługę napędów, działania korygujące itp.